Lavezziny FLASH 5

  • Rýchle ochladzovanie potravy
  • Materiál: Nerezová oceľ
  • Pevná a odolná konštrukcia
  • Vhodné pre reštaurácie, zmrzlinárne, lahôdky atď…
  • Sonda pre meranie vnútornej teploty
  • Vŕtacia sonda pre meranie teploty v strede produktu
  • Štandardné a voliteľné prvky (viď obr. v popise)

Lavezziny FLASH 5


Čo je šokový schladzovač (šoker)
Šokový schladzovač je zariadenie určené na rýchle ochladzovanie potravín alebo nápojov na nízku teplotu. Používa sa najmä v reštauráciách, kde je potrebné rýchlo ochladiť horúce jedlo alebo nápoje a udržať ich pri správnej teplote na konzumáciu.

Princípom šokového chladenia je rýchle zníženie teploty potraviny alebo nápoja z vysokej teploty na nízku teplotu v krátkom čase. To pomáha zabrániť rastu baktérií a predĺžiť trvanlivosť potravín.

Napríklad v reštaurácii sa používa šokový schladzovač na rýchle ochladenie čerstvo uvarených pokrmov, ako sú polievky, omáčky, mäso alebo ryby. Potom sa potravina umiestni do chladničky alebo mrazničky, aby sa udržala na bezpečnej teplote a bola pripravená na podanie.Vysvetlenie pozitívnej a negatívnej teploty
Pri šokových schladzovačoch sa pozitívne a negatívne teploty týkajú dvoch oddelených chladiacich systémov, ktoré sú umiestnené v jednom zariadení.

Pozitívna teplota sa týka chladiaceho systému s vyššou teplotou, ktorý sa používa na uchovanie potravín s teplotou nad bodom mrazu, ako sú napríklad mliečne výrobky, mäso alebo ovocie a zelenina. Teplota v tejto časti chladiaceho systému sa typicky pohybuje v rozmedzí 0 až 8 °C

Na druhej strane, negatívna teplota sa týka chladiaceho systému s nižšou teplotou, ktorý je určený na uchovávanie potravín pod bodom mrazu, ako sú napríklad mrazené potraviny, zmrzlina alebo pečivo. Teplota v tejto časti chladiaceho systému sa typicky pohybuje v rozmedzí -18 až -24 °C

Použitie oddelených chladiacich systémov pre pozitívne a negatívne teploty umožňuje efektívnejšie a účinnejšie chladenie potravín a zabraňuje znehodnoteniu potravín v dôsledku príliš nízkej alebo príliš vysokej teploty.


Model FLASH 5
Vonkajšie rozmery Š/H/V (mm) 750 x 740 x 850/880
Vnútorné rozmery Š/H/V (mm) 610 x 410 x 410
Pozitívna teplota +3 °C (pri 20 kg potravín)
Negatívna teplota -18 °C (pri 15 kg potravín)
Počet plechov (nieje súčasťou) 5 x 1/1 GN (400 x 600 mm)
Rozostup plechov 70 mm
Riadenie cyklu elektronické
Chladiarenský výkon 1424 W
Pripojenie 220 – 240 V. / 50 Hz
Hmotnosť 85 kg
Chladivo R 404A / R507

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak o produkt prejavíte záujem napíšte nám, odošlite formulár a my sa vám v krátkom čase ozveme. Pokiaľ si výberom nieste istý, s radosťou vám poradíme a poskytneme potrebné informácie.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.